Jak nam pomóc? – Zostań domem tymczasowym

Czy jest dom Tymczasowy?

Domy Tymczasowe to rodziny zastępcze dla zgubionych, porzuconych i bezdomnych zwierząt. Nasza Fundacja nie posiada swojego schroniska, azylu czy punktu przetrzymań, tylko i wyłącznie dobre serca ludzi gotowych przygarnąć kolejne zwierze – sprawiają, że my możemy pomóc tym zwierzakom.

Na czym polega idea domu tymczasowego?

Zwierzęta, które trafiają do takiego Domu Tymczasowego, przechodzą dwutygodniową kwarantannę, w trakcie której, poznajemy zwierzaka, diagnozujemy, kastrujemy i zapewniamy odpowiednia opiekę. Czasami dom tymczasowy jest pierwszym domem, zwierzaka bezdomnego, wtedy na opiekunach spoczywa duży obowiązek, zapewnienia odpowiedniej opieki zwierzęciu i nauczenia go odpowiednich zachowań.

Jak wygląda kwestia kosztów utrzymania i leczenia zwierząt w domu tymczasowym?

Dom Tymczasowy nie ponosi żadnych kosztów związanych z utrzymaniem i leczeniem zwierzęcia, znajdującego się pod opieką Fundacji a będącego w Domu Tymczasowym. Na każde zwierze podpisana jest umowa o Dom Tymczasowy, a Fundacja dostarcza, karmę i akcesoria potrzebne do przebywania zwierzęcia w tym miejscu.

Współpraca z Domami Tymczasowymi to czysta przyjemność, dobroć ludzi pozwala Psu znaleźć bezpieczne schronienie, dojść do siebie po wypadkach i zabiegach. Miłość i opieka jaką otaczają ludzie w takich domach zwierzęta zapewnia im komfort psychiczny, dzięki czemu zwierzęta szybciej dochodzą do siebie i szybciej trafiają do nowych domów.

Jak długo zwierzak pozostanie w domu tymczasowym?

Oczywiście zdarza się sytuacja, że przez długi czas nie potrafimy znaleźć domu chętnego na adopcję zwierzaka znajdującego się w Domu Tymczasowym, jeżeli osoby tworzące taki dom, odpowiednio wcześnie powiadomią nas o konieczności zabrania zwierzaka z ich domu, poszukujemy kolejnego domu tymczasowego mogącego się zająć naszym podopiecznym.

Chcę zostać domem tymczasowym – co mam zrobić?

Jeżeli, chciałbyś zostać naszym Domem Tymczasowym – zadzwoń lub napisz… opowiemy o wszystkim. Zapewnimy kamę, konieczne wyposażenie i opłacimy weterynarza.

Jeżeli kochasz zwierzęta i nie możesz przygarnąć żadnego na stałe… to zostanie Domem Tymczasowym to coś dla Ciebie i wielka pomoc dla nas i zwierząt!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc fundacji!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących pomocy, masz jakieś pytania lub pomysły skontaktuj się z nami mailowo pisząc na adres: jestemglosemtychconiemowia@gmail.com