Przygotowanie do Adopcji – poradnik

Chociaż posiadanie pupila, to jedna z największych przyjemności na jaką możemy sobie pozwolić, to także ogromne wyzwanie i odpowiedzialność.

Zwierzęta z fundacji lub schroniska to bardzo często zwierzęta po przejściach, często maltretowane, bite, porzucone, wymagają nie jednokrotnie więcej uwagi i opieki niż pupile z hodowli. Dlatego też należy przed adopcją dobrze się zastanowić, aby kolejny raz nie krzywdzić już skrzywdzonych przez los.

Pytania które warto sobie postawić przed adopcją:

• Czy posiadam już jakiekolwiek inne zwierzę, oraz czy zaakceptuje nowego zwierzaka w domu?
    • Czy moje miejsce zamieszkania pozwala na przyjęcie nowego pupila?
    • Co o adopcji myślą współlokatorzy/rodzina?
    • Czy jesteś uczulony na sierść zwierząt?
    • Czy finansowo podołasz?
    • Szukasz kompana do biegania, prawdziwego leniuszka?, czy kogoś pośrodku?
    • Czy masz odpowiednią ilość czasu i cierpliwości, aby zająć się pupilkiem?
    • Czy jestem gotowy na proces adoptowania do nowych warunków oraz odnalezienia wzajemnego zrozumienia?
    • Czy jestem gotowy by wziąć los pupila w swoje ręce? czy będę go kochać? opiekować się nim do końca jego życia?
    • Czy jest ktoś kto zaopiekuje się pupilem w czasie mojej nieobecności?
    • Czy zagwarantuje odpowiednie leczenie i opiekę w razie choroby?

Pomimo ogromnej ilości pytań, kłębiących się myśli co zrobić warto pamiętać, że nikt nie gwarantuje nam takiej miłości i oddania jak nasze pupile. Kiedyś napotkałam się ze stwierdzeniem „mój pupil jest zawsze najlepszy” i wiecie co? każdy kto to powiedział ma rację.

Co do wyszczególnienia ogromnych zalet jakie są z posiadania zwierzaka opiszę już w kolejnych poście.

Zapraszam do kolejnych postów, porad i aktualności.

Do zobaczenia znów